Zapečené vajíčko se šunkou a rajčátky

Inspirace

Snídaně je nejdůležitější část dne a toto sobotní zamračené ráno přímo vybízí, abyste si dali bohatou snídani a přitom nestrávili v kuchyni spoustu času. Přivítejte nový den takovouhle dobrotou, nebude chtít snídat nic jiného.

  Ingredience

  • Vajíčka
  • Šunka
  • Jarní cibulka
  • Cherry rajčátka
  • Parmezán
  • Olivový olej, sůl a pepřNejlepší je pokud máte čerstvá vajíčka a malé zapékací mističky.

Do mističek dáme kapičku rozpuštěného máslíčka či olivového oleje a rozetřeme po celé mističce.


Cherry rajčátka si opláchneme a rozkrojíme napůl. Jarní cibulku pokrájíme na menší kousky.

Mističky vyložíme plátky šunky ( 2- 3) , tak aby vznikl důlek na vyklopení vajíčka.


Na šunku vyklepneme vajíčko a přidáme půlky rajčátek.

Osolte a opepřete.


Vršek posypte jarní cibulkou a trochou parmezánu.

Vložíme do rozpálené trouby na 200 stupňů a zapékáme 10-15 minut - záleží pouze na Vás jak měkké chcete žloutek.


Nejlepší je zapečené vajíčko s toustem. Přeji krásné ráno

Výběr z fotoreceptů

Rajčatový salát s vajíčkem

Vždycky když mi na zahrádce něco vyroste tak jsem na sebe strašně pyšná. Letos se mi urodilo strašně moc vynikajících rajčátek, které se skvěle hodí do tohoto salátku.

Boršč

Každý z nás se občas něčemu vyhýbá .I já se dlouhou dobu vyhýbala a to tomu,že uvařím Boršč. Na internetu a v kuchařkách je neuvěřitelně mnoho variant a receptů. Čert, aby se v tom vyznal. Avšak základní ingredience jsou pořád stejné. Proto pokud máte rádi zelí, červenou řepu a maso je tato polévka pro Vás ideální.

Luxusní dort z lesního ovoce

Právě v tuto dobu roste v lesích hromada borůvek. Jako každý rok i já vyrazila s kamarádkami na lov borůvek a spoustu jich nasbírala. Udělala jsem z nich všelijaké dobroty a ještě mi zbylo na to, abych udělala tento vynikající, svěží a luxusní dort. Přísahám, že se snědl během chviličky a já jsem byla za největší superstar. Pokud i Vy chcete být za hvězdu, zkuste pro Vaše blízké dortík taktéž připravit. Zaručuji úspěch :)

Domácí majonéza a tatarská omáčka

Taky se Vám občas stane, že dostanete super nápad a ve finále toho strašně litujete? Já jsem zrovna jeden takový nápad dostala, a to připravit domácí majolku a tatarskou omáčku. Asi po 10 vajíčkách, několika litrů oleje a neuvěřitelné bolesti ruky, jsem si myslela, že to svoje snažení vzdám. Nakonec to, ale všechno dobře dopadlo a já pro Vás mám ten nejlepší a nejrychlejší recept na domácí majolku a tatarskou omáčku, která je tisíckrát lepší než z obchodu.