Zapečené vajíčko se šunkou a rajčátky

Inspirace

Snídaně je nejdůležitější část dne a toto sobotní zamračené ráno přímo vybízí, abyste si dali bohatou snídani a přitom nestrávili v kuchyni spoustu času. Přivítejte nový den takovouhle dobrotou, nebude chtít snídat nic jiného.

  Ingredience

  • Vajíčka
  • Šunka
  • Jarní cibulka
  • Cherry rajčátka
  • Parmezán
  • Olivový olej, sůl a pepřNejlepší je pokud máte čerstvá vajíčka a malé zapékací mističky.

Do mističek dáme kapičku rozpuštěného máslíčka či olivového oleje a rozetřeme po celé mističce.


Cherry rajčátka si opláchneme a rozkrojíme napůl. Jarní cibulku pokrájíme na menší kousky.

Mističky vyložíme plátky šunky ( 2- 3) , tak aby vznikl důlek na vyklopení vajíčka.


Na šunku vyklepneme vajíčko a přidáme půlky rajčátek.

Osolte a opepřete.


Vršek posypte jarní cibulkou a trochou parmezánu.

Vložíme do rozpálené trouby na 200 stupňů a zapékáme 10-15 minut - záleží pouze na Vás jak měkké chcete žloutek.


Nejlepší je zapečené vajíčko s toustem. Přeji krásné ráno

Výběr z fotoreceptů

Buřtguláš

Včera se u nás na zahradě celý den hrabalo listí a uklízelo. Proto když jsme přišli domů, bylo potřeba udělat něco rychlého, sytého a dobrého. Náš oblíbený buřtguláš. Nechte se inspirovat.

Fazolová polévka

Není nad to, si v takovém bláznivém počasí jako je teď, uvařit poctivou a hutnou polévku, která neuvěřitelně zasytí a má dokonalou chuť. Luštěniny všeobecně, jsou pro tělo prospěšné a je vhodné, zařadit je do běžného jídelníčku. To znamená, že fazolovou polévkou pro svoje tělo uděláte nejenom správnou věc, ale i si pochutnáte.

Pavlova s jahodami

O víkendu jsem zajela na nedaleký farmářský trh a přivezla si nádherné, slaďoučké jahody. Ihned jsem měla jasno co z nich ukuchtím. Pokud máte rádi stejně jako já pusinky či rakvičky a navrch hromadu ovoce, tak musíte tento nejlahodnější dezert zkusit taky. Dort Pavlova je neuvěřitelně jednoduchý a absolutně dokonalý. Pokud ho jednou zkusíte už nebudete chtít nic jiného. U nás doma se po této dobrotě vždy okamžitě zapráší a já ho ráda a z lásky upeču znovu a znovu.

Domácí těstoviny (fleky)

Konečně jsem letos našla nějakou tu houbu a že jsem těch lesů prolezla a prošmejdila. Zkusila hustý les,stráně,pole, louky. Využila jsem nalezených hub a k nim udělala domácí fleky. Je to jedno z mých nejoblíbenějších jídel.