Salát z červené řepy

Hlavní jídla

Červená řepa je velice zdravá a plná vitamínů. Aby moje tělo mělo čas od času něco zdravého, připravila jsem si tento salát. Samotná příprava nezabere mnoho času a navíc je to ideální svačina, kterou si určitě oblíbíte.

  Ingredience

  • 500 g červené řepy ( předvařené či čerstvé )
  • 2 lžíce majonézy
  • 2 lžíce bílého jogurtu
  • 2 lžíce zakysané smetany
  • cibule
  • česnek
  • sůlČervená řepa se dá bez problému sehnat v každém obchodě. Zbytek surovin má každý z nás doma.

V případě, že se Vám nechce řepa vařit. Můžete buď koupit předvařenou či do salátu použít čerstvou.


Doporučuji si vzít na krájení rukavice.

Řepu pokrájíme na slabé plátky.


Cibulku si nakrájíme opravdu najemno. Česnek prolisujeme

Řepu přendáme do větší mísy. Přidáme česnek a cibulku.


Dále potom zakysanou smetanu, jogurt a majolku. Všeho dávám stejně- od každého 2 vrchovaté lžíce.

Opatrně vše promícháme a osolíme,opepříme. Dáme vychladnout do lednice


Podáváme s čerstvou bagetkou. Určitě si velice pochutnáte :)

Výběr z fotoreceptů

Knedlík s vajíčkem

Když zbude knedlík bramborový či houskový tak co většina z nás udělá? Dá ho do mrazáku na příště a přitom knedlík s vajíčkem je prostě to nejlepší. Už několikrát jsem se přesvědčila, že v jednoduchosti je krása. Odmalička to miluji.

Zelňačka

Zítra mě čeká firemní vánoční večírek a tak jsem si radši připravila už dnes mojí oblíbenou zelňačku, která mě doufám postaví na nohy. A co máte Vy za oblíbené vyprošťovací jídlo?

Mrkvový dort

Dnes má svátek Tomáš. A zrovna dva moji nejmilovanější chlapi na světě, bratříček a můj muž, jsou Tomášové. Chtěla jsem jim udělat radost,obdarovat je a potěšit něčím sladkým a originálním. Mrkvový dort byl proto jasná volba. Nejenže vypadá na pohled krásně, ale uvnitř je božsky vláčný. Tento dort si určitě zamilujete a budete ho chtít si udělat taky - velikonoce jsou na to ideální příležitost.

Cornflakes bomba

I když nám o víkendu počasí moc nepřálo, udělali jsme spousty práce na zahrádce od nových obrubníků až po vyplevelení záhonu. Všechno začíná krásně růst a celá zahrádka nádherně voní. A i když jsem celý víkend trávila venku, zvládla jsem udělat ten nejskvělejší, nejkřupavější a nejrychlejší dezert pod sluncem. Zkuste si udělat tuto sladkou bombu ze sušenek Mars a věřte, že se po této dobrotě jen zapráší. Je to ideální a originální sladká tečka na jarní piknik či párty.