Pražené solené mandle

Inspirace

Huráá, je tu pátek a spoustu z Vás už dnes začne odpočívat a přemýšlet, co bude dělat o víkendu. Bohužel nepatřím mezi ty šťastlivce, co mají volný víkend a musím jít do práce. Proto jsem se rozhodla dnes večer hodit nohy na stůl, dát si skleničku vína, načerpat síly na náročný víkend a udělat něco dobrého na zub. Pražené mandle jsou pro tuto příležitost absolutně ideální. Upozorňuji, že se od toho neutrhnete a budete neustále zobat.

  Ingredience

  • mandle
  • slunečnicový olej
  • sůlJediné co potřebujeme koupit jsou mandle, zbytek surovin má každý doma.

Nevyloupané mandle musíme chvilku povařit v horké vodě ( nebo spaříme )


Ještě horké mandle vyloupeme ze slupek.

Madle dáme na ubrousek a vysušíme od vody.


V kvalitní pánvičce si rozpálíme větší vrstvu slunečnicového oleje a přidáme mandle. Je důležité, aby se mandle nekryli a byli rozložené rovnoměrně. Důležité je mandle pravidelně míchat či otáčet. Ihned jak začnou růžovět či lehce hnědnout vyndáme je z oleje na ubrousek.

Mandle necháme chviličku na ubrousku,aby se nasákl přebytečný olej. Přemístíme do mističky a zasypeme nutnou dávkou solí a můžeme podávat.


Upozorňuji, že je to droga. Dobrou chuť

Výběr z fotoreceptů

Tvarohové knedlíky s jablky

Tvarohové knedlíky je jedno z mála sladkých a bezmasých jídel, které mám ráda. Jako každý si vzpomenu na babičku a letní prázdniny. Škoda, že už nejsem malá a nemám prázdniny. Aspoň, že o tom recept se babička podělila.

Bramboračka s houbami

Nevím proč, ale včera se mi zastesklo po procházce v lese a sbírání hub. Využila jsem tak poslední zbyteček vlastnoručně nasbíraných, usušených houbiček a uvařila nejchutnější polévku, které je rychlá a sytá. Nemůžu pochopit, jak někdo nejí houby. Takovou dobrotu. Souhlasíte?

Luxusní dort z lesního ovoce

Právě v tuto dobu roste v lesích hromada borůvek. Jako každý rok i já vyrazila s kamarádkami na lov borůvek a spoustu jich nasbírala. Udělala jsem z nich všelijaké dobroty a ještě mi zbylo na to, abych udělala tento vynikající, svěží a luxusní dort. Přísahám, že se snědl během chviličky a já jsem byla za největší superstar. Pokud i Vy chcete být za hvězdu, zkuste pro Vaše blízké dortík taktéž připravit. Zaručuji úspěch :)

Šlehačkové cukroví

Vánoce už klepou na dveře a pokud se Vám nechce dlouho stát v kuchyni a péct cukroví tohle je moje nejoblíbenější cukroví, které je jednoduché,strašně rychlé a úplně delikátní- v jednoduchosti je krása . U nás se hned po šlehačkovém cukroví vždy zapráší.