Pražené solené mandle

Inspirace

Huráá, je tu pátek a spoustu z Vás už dnes začne odpočívat a přemýšlet, co bude dělat o víkendu. Bohužel nepatřím mezi ty šťastlivce, co mají volný víkend a musím jít do práce. Proto jsem se rozhodla dnes večer hodit nohy na stůl, dát si skleničku vína, načerpat síly na náročný víkend a udělat něco dobrého na zub. Pražené mandle jsou pro tuto příležitost absolutně ideální. Upozorňuji, že se od toho neutrhnete a budete neustále zobat.

  Ingredience

  • mandle
  • slunečnicový olej
  • sůlJediné co potřebujeme koupit jsou mandle, zbytek surovin má každý doma.

Nevyloupané mandle musíme chvilku povařit v horké vodě ( nebo spaříme )


Ještě horké mandle vyloupeme ze slupek.

Madle dáme na ubrousek a vysušíme od vody.


V kvalitní pánvičce si rozpálíme větší vrstvu slunečnicového oleje a přidáme mandle. Je důležité, aby se mandle nekryli a byli rozložené rovnoměrně. Důležité je mandle pravidelně míchat či otáčet. Ihned jak začnou růžovět či lehce hnědnout vyndáme je z oleje na ubrousek.

Mandle necháme chviličku na ubrousku,aby se nasákl přebytečný olej. Přemístíme do mističky a zasypeme nutnou dávkou solí a můžeme podávat.


Upozorňuji, že je to droga. Dobrou chuť

Výběr z fotoreceptů

Kuřecí roládky

Nejlepší je dle mého názoru jídlo, které se dá baštit teplé i studené. Roládky mají tu výhodu, že se dají plnit čímkoliv. Ideální na párty jako pohoštění.

Česnečka

Jelikož cítím, že se o mě pokouší nějaká nemoc, tak sváteční den trávím v posteli a koukám na pohádky. Proto jsem dnes připravila vynikající česnečku, která mě nemoci určitě zbaví.

Kostky Margot

Pokaždé, když navštívím svou tchýni, překvapí mě nějakým vynikajícím sladkým moučníkem. Nedávno jsem ochutnala buchtu, která mě mile překvapila a tak jsem požádala o recept. Nejen, že je buchta výborná, ale navíc je to ten tip dezertu, při jehož přípravě všechno smícháte a dáte péct. Žádné složité šlehání, vážení či jiné vymoženosti. Tímto tedy děkuji mé milované tchýni Lence. Dobrou chuť.

Houskový knedlík s kypřícím práškem

Nejsem příznivec kynutých těst a nerada s droždím pracuji a pokud se ani Vám nechce dělat s kynutým houskovým knedlíkem zkuste tento výborný a rychlý knedlík, který je s kypřícím práškem.