Pražené solené mandle

Inspirace

Huráá, je tu pátek a spoustu z Vás už dnes začne odpočívat a přemýšlet, co bude dělat o víkendu. Bohužel nepatřím mezi ty šťastlivce, co mají volný víkend a musím jít do práce. Proto jsem se rozhodla dnes večer hodit nohy na stůl, dát si skleničku vína, načerpat síly na náročný víkend a udělat něco dobrého na zub. Pražené mandle jsou pro tuto příležitost absolutně ideální. Upozorňuji, že se od toho neutrhnete a budete neustále zobat.

  Ingredience

  • mandle
  • slunečnicový olej
  • sůlJediné co potřebujeme koupit jsou mandle, zbytek surovin má každý doma.

Nevyloupané mandle musíme chvilku povařit v horké vodě ( nebo spaříme )


Ještě horké mandle vyloupeme ze slupek.

Madle dáme na ubrousek a vysušíme od vody.


V kvalitní pánvičce si rozpálíme větší vrstvu slunečnicového oleje a přidáme mandle. Je důležité, aby se mandle nekryli a byli rozložené rovnoměrně. Důležité je mandle pravidelně míchat či otáčet. Ihned jak začnou růžovět či lehce hnědnout vyndáme je z oleje na ubrousek.

Mandle necháme chviličku na ubrousku,aby se nasákl přebytečný olej. Přemístíme do mističky a zasypeme nutnou dávkou solí a můžeme podávat.


Upozorňuji, že je to droga. Dobrou chuť

Výběr z fotoreceptů

Pečená plec obalená v bylinkách a česneková bramborová kaše

Máte rádi bramborovou kaši? Zkuste svoje chuťové buňky potěšit a trochu zaexperimentovat, budete překvapeni zajímavou kombinací. Dlouho pečené masíčko, které nádherně voní je už pouze třešničkou na dortu.

Dýňová polévka

Sklízíte už dýni Hokaido? Já zrovna dnes jednu dostala, a tak jsem z ní uvařila tradiční podzimní polévku, která je velmi jednoduchá na přípravu.

Luxusní dort z lesního ovoce

Právě v tuto dobu roste v lesích hromada borůvek. Jako každý rok i já vyrazila s kamarádkami na lov borůvek a spoustu jich nasbírala. Udělala jsem z nich všelijaké dobroty a ještě mi zbylo na to, abych udělala tento vynikající, svěží a luxusní dort. Přísahám, že se snědl během chviličky a já jsem byla za největší superstar. Pokud i Vy chcete být za hvězdu, zkuste pro Vaše blízké dortík taktéž připravit. Zaručuji úspěch :)

Cornflakes bomba

I když nám o víkendu počasí moc nepřálo, udělali jsme spousty práce na zahrádce od nových obrubníků až po vyplevelení záhonu. Všechno začíná krásně růst a celá zahrádka nádherně voní. A i když jsem celý víkend trávila venku, zvládla jsem udělat ten nejskvělejší, nejkřupavější a nejrychlejší dezert pod sluncem. Zkuste si udělat tuto sladkou bombu ze sušenek Mars a věřte, že se po této dobrotě jen zapráší. Je to ideální a originální sladká tečka na jarní piknik či párty.