Čajové skořicové sušenky

Deserty

Chcete před kamarády či příbuznými být za hvězdu a nevíte co připravit k čaji nebo kávě? Mám pro Vás ideální tip jak se blýsknout a překvapit něčím novým. Zkuste jednoduché křupavé sušenky, které jsou u nás velice oblíbené a navíc nádherně voní.

  Ingredience

  • 200 g másla
  • 300 g cukr krystal
  • 360 g hladké mouky
  • 2 vejce
  • vanilkový cukr
  • 3 lžičky mleté skořice
  • 3 lžičky cukr krystal
  • špetka soli
  • 3 lžičky kypřícího práškuNež začneme cokoliv dělat necháme si máslo změknout a rozehřejeme troubu na 200 °C.

300 cukru, máslo a 2 vajíčka mixerem vyšleháme.


Konzistence by měla vypadat asi takto. Tužší pěna.

Prosátou hladkou mouku smícháme s kypřícím práškem a špetkou soli. Vše přidáme k vyšlehanému máslu a spojíme dohromady.


V menší misce si připravíme 3 lžičky cukru a skořice.

Z těsta vytvoříme kuličky - záleží na Vás jak veliké . Pokud tedy chcete mít sušenky menší uděláme kuličky malinkaté a pokud větší sušenky vytvoříme vetší kuličky. Hotové kuličky obalíme jednotlivě ve skořicovém cukru.


Kuličky přendáme na pekáč vyložený pečícím papírem. Doporučuji mezi jednotlivými kuličkami udělat mezery, jelikož se kuličky roztečou.

Pečeme 8 minut. Ihned po upečení z plechu sundáme a sušenky se po krátké době zpevní.


Z daného těsta je cca 5 plechů a můžete vytvářet libovolné velikosti.

Sušenky jsou snadné a lepší než z obchodu :)


Ideální pohoštění ke kávě či čaji

Výběr z fotoreceptů

Hovězí líčka na červeném víně

Raduji se z maličkostí. Jedna z nich je, když si mohu doma dopřát a uvařit stejně výborné a chuťově dokonalé jídlo jako v luxusní restauraci. Hovězí líčka jsou teď neuvěřitelně v kurzu a není se čemu divit. Je to naprostá delikatesa. Na jazyku se jen rozplývají a potěší chuťové pohárky každého z nás.

Zelňačka

Zítra mě čeká firemní vánoční večírek a tak jsem si radši připravila už dnes mojí oblíbenou zelňačku, která mě doufám postaví na nohy. A co máte Vy za oblíbené vyprošťovací jídlo?

Piškotové řezy s ovocem

Piškotové těsto je výborné na dorty, řezy a rolády a jiné dobroty. Proto Vám chci představit výborné piškotové těsto, které nemůžete pokazit. Zkuste a už nikdy nebudete dělat jiné.

Domácí těstoviny (fleky)

Konečně jsem letos našla nějakou tu houbu a že jsem těch lesů prolezla a prošmejdila. Zkusila hustý les,stráně,pole, louky. Využila jsem nalezených hub a k nim udělala domácí fleky. Je to jedno z mých nejoblíbenějších jídel.